Každý, kdo chce dosáhnout vzdálený cíl, musí udělat mnoho malých kroků.
Helmut Schmidt
 

adaptace

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Bulletin TIMUR

Chcete dostávat do Vaší emailové schránky Bulletin TIMUR?
Vyhlášení výsledků soutěže "Zelená informacím" Tisk Email

Týmová iniciativa pro místní udržitelný rozvoj, o. s. ve spolupráci a za podpory Ministerstva životního prostředí vyhlašuje výsledky nultého ročníku soutěže „Zelená informacím" o nejlépe pojatou prezentaci o životním prostředí na internetových stránkách měst.

logo_zelenainformacm

Cílem soutěže bylo vybrat nejzajímavější, nejdostupnější a nejpřehlednější prezentace o životním prostředí na internetových stránkách měst nad 5000 obyvatel. Široká publicita, která je tomuto druhu informací ve vyspělých zemích, úzce souvisí s vlivem kvality životního prostředí na kvalitu života v městském prostředí.

Soutěž je součástí projektu na podporu elektronického publikování informací o životním prostředí. Jeho smyslem je motivovat a podporovat města v České republice k vytváření atraktivních a obsahově kvalitních prezentací o kvalitě prostředí na internetu, který je dnes již bránou přístupu k informacím pro většinu obyvatel.

Do výběru bylo zahrnuto 280 měst s počtem obyvatel vyšším než 5000. Pro své specifické postavení nebyla hodnocena města Praha a Brno.

Porota hodnotitelů byla složena ze zástupců pořadatele, MŽP, České informační agentury životního prostředí, Centra pro otázky ŽP Univerzity Karlovy, konzultační společnosti pro veřejnou správu a Magistrátu hl. m. Prahy. Hodnocení probíhalo v říjnu a listopadu 2010.

Zástupci měst, která se umístila na prvních patnácti místech, převezmou ocenění na společném setkání spojeném s odborným seminářem dne 10. 12. 2010 na Ministerstvu životního prostředí z rukou zástupce jeho vedení.

První tři města převezmou zvláštní ocenění jménem ministra životního prostředí Mgr. Pavla Drobila. Těmito absolutními vítězi soutěže se stala města:

1. Jablonec nad Nisou
2. Tábor
3. Příbram

Pořadatelé srdečně blahopřejí a děkují Ministerstvu životního prostředí za podporu.

Praha 10. prosince 2010

 

 

Interní sekceKontakt

Týmová iniciativa pro místní udržitelný rozvoj, o. p. s.
Olšanská 55/5 
Praha 3, 130 00

Tel +420 602 435 421
e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Další kontaktní údaje

 

Podpora

Děkujeme

Ministerstvo životního prostředí Ministerstvo pro místní rozvoj

SFZP_H_CMYK

loga-fondnno-nros-partnestvi-eeagrants-mala-rgb

Norske-fondy Logo

EHP-fondy Logo


mhmpmsmt

OPVK_hor_zakladni_logolink_RGB_cz

logo flanders smalllogo matralogo esf